Nagłówek HEAD
Tytuł strony:
Kodowanie:
Bazowy adres: http://
Zewnętrzny arkusz stylów: .css
Zewnętrzny skrypt JavaScript: .js
Komentarz:
Reklama serwisu:


Wstaw poniższy kod między znaczniki <head> </head>
Tytuł strony
Jest to znacznik tytułu pozwalający przydzielić stronie nazwę. Informacja zawarta w tym znaczniku wyświetlana jest w pasku tytułu przeglądarki. Zaleca się, aby tytuł nie przekraczał 40 znaków. Ważne jest, by tytuł jak najlepiej oddawał zawartość strony. Zamiast "Strona domowa Jasia" lepiej jest użyć: "Strona z humorem Jasia Fasoli".
Kodowanie
Polecenie jest deklaracją strony kodowej dokumentu. Jest to bardzo pomocne, ponieważ przeglądarka otwierająca dokument, korzystając z tych informacji, może automatycznie przestawić się na odpowiednią stronę kodową. Kodowanie ISO-8859-2 jest zgodne z Polską Normą i przyjęło się już jako standard stosowany w Internecie.
Bazowy adres
Polecenie w tej postaci zapewnia poprawność relatywnych odsyłaczy w dokumencie. Niekiedy dokumenty są przenoszone do innych miejsc, gdy wymaga tego porządek na serwerze. Jednak w dokumentach znajdują się zazwyczaj relatywne odsyłacze do innych stron na serwerze, a nie odsyłacze absolutne. Oznacza to, że nie jest w nich podawana pełna ścieżka dostępu, lecz jedynie jej fragmenty. Jest to znacznie wygodniejsze w trakcie konstruowania dokumentu. Gdy dokument zostanie przeniesiony, może się zdarzyć, że odsyłacze stracą swoją aktualność, gdyż przeglądarka będzie je odnosić do nowego położenia dokumentu. Oczywiście poprawność wymagałaby w takiej sytuacji albo przeniesienia wszystkich dokumentów, do których odsyłacze znajdują się na danej stronie, albo ręcznego poprawienia adresów. Jedno i drugie może być bardzo kłopotliwe, a przeniesienie nawet z jakichś powodów niemożliwe. W takiej sytuacji wygodnym rozwiązaniem jest podanie <BASE> w nagłówku przenoszonej strony. Przeglądarka będzie automatycznie, "w locie" poprawiać adres w odsyłaczu, kierując się podanym adresem bazowym, który stanowi w tej sytuacji swoistą busolę.
Zewnętrzny arkusz stylów
Polecenie umożliwia podłączenie zewnętrznego arkusza stylów z oddzielnego pliku. Należy tutaj podać tylko nazwę danego pliku.
Zewnętrzny skrypt JavaScript
Polecenie umożliwia podłączenie zewnętrznego pliku zawierającego JavaScript. Należy tutaj podać tylko nazwę danego pliku.
Komentarz
Komentarz to notatka, którą można wpisać do pliku HTML. Tekst ten nie mają wpływu na wyświetlany dokument.
Reklama serwisu Webmaster - www.webmaster.net.pl
Jeśli chcesz zamieści informacje o stronie na której został wygenerowany kod (wybierz opcje - tak).
Dziękuje za możliwość reklamowania Mojego serwisu na Twojej witrynie internetowej.

Jeśli nie chcesz zamieści informacje o stronie na której został wygenerowany kod (wybierz opcje - nie).
Trudno może się zdecydujesz przy innym generatorze.
 
XHTML CSS
Webmaster.net.pl      2021