JavaScript

Adres internetowy Krótki opis
http://www.fabryka.republika.pl/js/ JavaScript to skryptowy język programowania najczęściej wykorzystywany na witrynach internetowych. Jest on obsługiwany przez większość współczesnych przeglądarek WWW. Pozwala na umieszczanie w kodzie HTML skryptów wykonujących różne zadania - jakich, to już zależy od programisty.
http://www.pckurier.pl/podreczniki/ JavaScript jest językiem programowania dla Internetu. Pierwotnie był znany pod nazwą LiveScript, dopóki Sun Microsystems nie opublikował języka Java.  Po wprowadzeniu Javy Netscape i Sun Microsystems porozumiały się i przemianowały LiveScript na JavaScript. Powszechnie przypuszcza się, że Java i JavaScript są tym samym albo czymś bardzo podobnym. Nie jest to prawda, jak możesz się przekonać z poniższego zestawienia.

Linki zagraniczne

http://www.ezgoal.com/javascripts/ http://www.geocities.com/SiliconValley/ http://www.javascript.com http://www.javascriptcity.com http://www.javascriptkit.com http://www.javascript-page.com http://www.java-scripts.net http://www.javascriptsearch.com http://www.javascriptworld.com http://www.js-examples.com http://www.webreference.com/js/ http://www.webteacher.com/javascript/ http://www.wsabstract.com
 
XHTML CSS
Webmaster.net.pl      2021